8:00 - 21:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09033104004

تماس برای مشاوره

اینستاگرام

جستجو
فهرست
 

وکیل حرفه ای طلاق درمشهدبرچسب

وکیل حرفه ای طلاق در مشهد

وکیل طلاق در مشهد

وکیل حرفه ای طلاق در مشهد

وکیل حرفه ای طلاق در مشهد

عقد موقت

* بذل مدت در عقد موقت چیست؟

به موجب ماده ۱۱۳۹ قانون مدنی روش های انحلال عقد موقت یا عقد منقطع ( یا عرفا :صیغه) مشخص شده است که بر اساس آن ، انقضای مدت و همچنین بذل مدت می تواند سبب خاتمه یافتن صیغه موقت بشود . “وکیل طلاق در مشهد”

بذل مدت در صیغه چیست؟

اما در پاسخ به این سوال از وکیل پایه یک دادگستری در مشهد که بذل مدت در صیغه چیست؟
وکیل خوب دادگستری در مشهد گفت از آن جهت که عقد نکاح موقت محدود به یک زمان مشخص شده است ، مرد می تواند مدت زمانی که از این عقد مانده است را به زن ببخشد و با این کار ، زن را از قید زوجیت خود رها سازد که این امر تحت عنوان بذل مدت شناخته می شود . “وکیل طلاق توافقی در مشهد”

لازم به ذکر است که بذل مدت در عقد موقت حق و اختیاری است که به شوهر تعلق دارد ؛ به این صورت که مرد هر زمانی که بخواهد می تواند باقی مانده مدت عقد را به زن ببخشد . “وکیل خانواده در مشهد

همچنین ، رضایت یا عدم رضایت زن برای بذل مدت از طرف شوهر ملاک صحت بذل مدت نمی باشد و نمی تواند جلوی بخشیدن مدت از سوی مرد را بگیرد . “وکیل حقوقی در مشهد”

وکیل حرفه ای طلاق در مشهد ۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴

وکالت زن برای بذل مدت در عقد موقت

بذل مدت عقد موقت یا صیغه اختیاری است که به شوهر داده شده است و زن به لحاظ قانونی این امکان را ندارد که به صورت یک طرفه و بدون رضایت مرد اقدام به بذل مدت صیغه نماید .”وکیل پایه یک دادگستری در مشهد
با این وجود ، در شرایطی ممکن است زن نیز بتواند برای بذل و بخشش باقی مانده مدت صیغه اقدام کرده و حتی بدون رضایت مرد ، به عقد موقت خاتمه بدهد . “وکیل پایه یک مشهد
به این صورت که اگر ضمن عقد موقت ، زن با شوهر شرط کرده باشد که در شرایط بخصوصی ( همچون عدم پرداخت نفقه ) امکان بذل مدت عقد موقت به وکالت از شوهر را داشته باشد ، این شرط صحیح بوده و برای شوهر الزام آور خواهد بود . “وکیل در مشهد”
البته ممکن است اینگونه شرط شود که زن هر زمان بخواهد ، بتواند نسبت به بذل مدت صیغه از طرف شوهر نیز اقدام نماید که در این صورت نیز شرط صحیح و معتبر می باشد . “وکیل در مشهد”

وکیل حرفه ای طلاق در مشهد ۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴

لذا در هر کدام از موارد ذکر شده ، زن می تواند برای بذل مدت صیغه اقدام نموده و به صورت یک جانبه خاتمه یافتن عقد ازدواج موقت را اعلام نماید که به صرف اعلام بذل مدت به وکالت از مرد ، این امر محقق خواهد شد و زن و شوهر از قید زوجیت هم خارج می شوند .” بهترین وکیل در مشهد”
در واقع وکالت زن برای بذل مدت در عقد موقت مانند وکالت زن برای طلاق در عقد دائم می باشد که به زن این امکان را می دهد بدون رضایت شوهر ، از وی طلاق بگیرد .“وکیل طلاق توافقی در مشهد”

وکالت زن برای بذل مدت

البته ذکر این نکته ضروری است که اگر زن وکالت برای بذل مدت در صیغه موقت نداشته باشد ولی در زندگی مشترک با شوهر دچار عسر و حرج شده باشد ( مانند موردی که مرد ، همسر موقت را بلا تکلیف گذاشته یا با وی سوء معاشرت داشته باشد ) ، می تواند به دادگاه مراجعه کند و از دادگاه تقاضا کند که مرد را به بذل مدت در صیغه موقت الزام نماید . “وکیل طلاق توافقی در مشهد”
در این حالت ، اگر دادگاه دلایل ارائه شده توسط زن را موجه بداند ، می تواند مرد را ملزم نماید که باقی مانده مدت صیغه موقت را به زن بذل نموده و به رابطه زوجیت میان آنها خاتمه بدهد . “وکیل طلاق در مشهد”

وکیل حرفه ای طلاق در مشهد ۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴

لذا در هر کدام از موارد ذکر شده ، زن می تواند برای بذل مدت صیغه اقدام نموده و به صورت یک جانبه خاتمه یافتن عقد ازدواج موقت را اعلام نماید که به صرف اعلام بذل مدت به وکالت از مرد ، این امر محقق خواهد شد و زن و شوهر از قید زوجیت هم خارج می شوند .” وکیل پایه یک دادگستری در مشهد”
* در جهت طلاق در مشهد و طلاق توافقی در مشهد می توانید با شماره تلفن ۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴ وکیل پایه یک دادگستری در مشهد تماس بگیرید.

وکیل طلاق در مشهد

وکیل طلاق در مشهد

وکیل طلاق در مشهد

طلاق شوهر غایب

* طلاق شوهری که غایب است و از عادت زنانگی زن خود نمیتواند آگاه شود.آیا طلاق صحیح است؟

در صورتی که شوهر غایب باشد، یعنی در زمان طلاق در شهر دیگری باشد و نتواند اطلاع پیدا نماید که زن او در عادت زنانگی یا در طهر است، چنانچه زن خود را طلاق دهد، طلاق او صحیح است “وکیل طلاق در مشهد” ، اگر چه در حقیقت زن در مدت عادت زنانگی یا نفاس بوده است.” وکیل خانواده در مشهد”
* اجازۀ طلاق به شوهر غایبی که اطلاع از وضعیت عادت زنانگی زن خود ندارد، بدون رعایت آنکه زن در مدت عادت زنانگی و نفاس است اجماع فقهای امامیه میباشد. “وکیل پایه یک دادگستری در مشهد”

فقهای مزبور در آنکه غیبت چه مدت شوهر کافی برای صحت طلاق است اختلاف نموده‌اند. سبب اختلاف اینان اضطراب در عبارات اخبار مربوطه میباشد. “وکیل پایه یک در مشهد”

وکیل طلاق در مشهد۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴

بعضی بر آنند که غیبت شوهر از محل و شهر زن کافی است، اگر چه مدت زمانی نگذشته باشد.” وکیل حقوقی در مشهد” بعضی دیگر مدت مزبور را سه ماه تعیین نموده‌اند.”وکیل خوب در مشهد”
بعضی از روایات پنج ماه و شش ماه متذکر شده‌اند. “بهترین وکیل در مشهد ”
بعضی از فقهاء بر آنند که برای صحت طلاق غایب کافی است که شوهر بداند که زن او از طهر مواقعه به طهر دیگر در آمده است و این امر با احتساب بقیه مدت طهر مواقعه با توجه بسوابق عادت زنانگی زن مزبور بعمل می‌آید، که نوعاً شوهران از آن آگاه می‌باشند.” وکیل نفقه در مشهد

* مطابق قانون مدنی در ماده ۱۱۴۰ : شوهر غایب باشد بطوری که اطلاع از عادت زنانگی بودن زن نتواند حاصل کند، بیش با اصول حقوقی منطبق است. “وکیل حقوقی در مشهد”
منظور ماده از عبارت مزبور آنست که شوهر بوسیلۀ احتساب عادت زنانگی زن خود بداند که او از طهر مواقعه خارج شده و عادت زنانگی بعد از آن را هم دیده است، اگر چه به وضعیت فعلی او که در طهر یا عادت زنانگی است جاهل باشد. “بهترین وکیل در مشهد”

وکیل طلاق در مشهد۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴

بنابراین شخص غایب در صورتی میتواند زن خود را بدون رعایت شرط مذکور در ماده {در مدت عادت زنانگی نبودن} طلاق دهد “وکیل طلاق در مشهد” که از طرق عادی و سهل مانند احتساب عادت زنانگی با توجه به سوابق امر یا بوسیله پرسش از کسان خود یا کسان زن، نتواند آگاه شود که زن او فعلًا در چه وضعیتی میباشد و الا برای دادن طلاق “وکیل طلاق در مشهد” ، شوهر باید مدتی را انتظار بکشد که بداند طهر مواقعه و همچنین عادت زنانگی پس از آن پایان پذیرفته است و در طهر میباشد. “وکیل خوب در مشهد” اما هرگاه شوهر غایب بتواند از وضعیت زن خود آگاه گردد و بدون رعایت شرائط لازمه او را طلاق دهد و سپس کشف شود که زن در عادت زنانگی بوده طلاق او باطل است. “وکیل طلاق توافقی در مشهد

* آنچه گذشت >>>
الف- هرگاه شوهر زمانی بمسافرت رود که زن در عادت زنانگی باشد، او نمیتواند زن خود را طلاق دهد، “وکیل طلاق در مشهد” مگر پس از آنکه بداند مدت عادت زنانگی مزبور تمام شده است. پس از آن مدت طلاق او صحیح است اگر چه معلوم گردد که طلاق در مدت عادت زنانگی واقع شده است.”وکیل طلاق توافقی در مشهد”

ب- هرگاه شوهر زمانی به مسافرت رود که زن در طهری باشد که با او نزدیکی نکرده است زمانی میتواند او را طلاق دهد که نداند او در مدت عادت زنانگی میباشد. “وکیل خانواده در مشهد”
طلاق مزبور صحیح است اگر چه بعداً معلوم شود که طلاق زن در عادت زنانگی واقع شده است. “وکیل تمکین در مشهد”

وکیل طلاق در مشهد۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴

ج- هرگاه شوهر زمانی به مسافرت رود که زن در طهری باشد که با او نزدیکی کرده است، شوهر باید انتظار تمام شدن بقیه مدت طهر و همچنین انقضاء مدت عادت زنانگی بعد از آن را بکشد و سپس میتواند زن را طلاق دهد. “وکیل طلاق در مشهد” در این صورت طلاق مزبور صحیح است اگر چه بعداً معلوم گردد که طلاق در مدت عادت زنانگی واقع شده است.”بهترین وکیل در مشهد

* آنچه در سه فرض بالا گفته شد >>>

هرگاه شوهر مدت طهر و عادت زنانگی زن خود را بداند، و الا هرگاه آن را نداند باید مدتی را انتظار بکشد تا قطع نماید که مدت طهری که نزدیکی با زن نموده و عادت زنانگی پس از آن گذشته است.”وکیل خوب در مشهد ”
مدت مزبور با توجه با اقل و اکثر مدت طهر و عادت زنانگی، کمتر از یک ماه نمیتواند باشد.”وکیل خانواده در مشهد”

شوهری که به مسافرت نرفته و از محل زن دور نمیباشد، ولی به جهتی از جهات برای او ممتنع یا مشکل است که بتواند بر وضعیت زن اطلاع حاصل نماید در حکم غائب است، “وکیل حقوقی در مشهد” مانند شوهری که در زندان بسر میبرد و یا زنش از او قهر نموده و بمسافرت و یا خانه خویشان خود رفته است و معاشرت با او ندارد. “وکیل تمکین در مشهد

*** زن در طهر مواقعه نباشد یعنی چه؟

به دستور ماده ۱۱۴۱ قانون مدنی :
{طلاق در طهر مواقعه صحیح نیست مگر اینکه زن یائسه یا حامل باشد}.
طهر در اصطلاح حقوق اسلام عبارت از مدتیست که بین دو عادت زنانگی قرار دارد و اقل مدت آن ده روز میباشد.

چنانکه ماده تصریح مینماید مرد نمیتواند زن خود را در مدت طهری که با او نزدیکی نموده طلاق دهد، بلکه باید در طهری طلاق واقع شود که شوهر با زن خود نزدیکی ننموده است.”وکیل طلاق توافقی در مشهد”

وکیل طلاق در مشهد۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴

بنابراین شوهری که با زن خود در طهر نزدیکی نموده هرگاه بخواهد او را طلاق دهد، باید انتظار بکشد تا عادت زنانگی زن برسد و آن را بگذراند و سپس در طهری که موجود میگردد او را طلاق بدهد. “وکیل طلاق در مشهد”
فلسفۀ این امر آنست که با گذشتن طهر مواقعه و گذشتن عادت زنانگی بعد از آن وضعیت زن از حیث حاملگی معلوم می‌شود. “وکیل سقط جنین در مشهد”
* چنانکه از دو مادۀ «۱۱۴۰» و «۱۱۴۱» قانون مدنی استظهار میشود:
هرگاه شوهر در مدت عادت زنانگی با زن خود نزدیکی نماید، میتواند پس از انقضاء بقیه مدت عادت زنانگی در طهر پس از آن، زن را طلاق دهد. “وکیل طلاق در مشهد”
بعضی از فقهاء تصریح نموده‌اند که شوهر نمیتواند او را در طهر پس از عادت زنانگی مزبور طلاق دهد، بلکه باید عادت زنانگی دوم نیز تمام شود و در طهر دوم او را طلاق بدهد، “بهترین وکیل در مشهد” زیرا آنچه در حقیقت شرط صحت طلاق است پاک بودن رحم زن از حمل میباشد و آن بدیدن یک دوره عادت زنانگی تمام پس از نزدیکی محرز میگردد، و مجرد دیدن طهری که نزدیکی در آن بعمل نیامده کافی نمیباشد. “وکیل خوب در مشهد” متابعت فقهاء مزبور دور از روش تفسیر قضائی میباشد. “وکیل حقوقی در مشهد”

چه هنگام طلاق باطل است

هرگاه غایب یا کسی که در حکم غائب است زن خود را طلاق دهد و بعداً معلوم شود زن در طهر مواقعه بوده آن طلاق باطل است،”وکیل پایه یک طلاق مشهد” بر خلاف آنکه هرگاه معلوم شود که زن در مدت عادت زنانگی بوده است. زیرا بآسانی غائب میتواند خروج زن خود را از طهر مواقعه بوسیلۀ احتساب مدت بداند، ولی برای او دشوار و گاه غیر ممکن است که بداند حقیقتاً زن در طهر است و در مدت عادت زنانگی نمی‌باشد.” وکیل خانواده در مشهد”

وکیل طلاق در مشهد۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴

استنباط حکم مذکور در بالا به اعتبار آنست که مادۀ «۱۱۴۱» ق. م طلاقی را که در طهر مواقعه واقع شود صحیح نمیداند، مگر در دو مورد و آن یائسه و حامل است. “بهترین وکیل طلاق در مشهد” بنابراین چنانچه معلوم شود طلاق غائب در طهر مواقعه واقع شده است باطل خواهد بود، بخلاف آنکه در مدت عادت زنانگی قرار گیرد که بنابر مستنبط از مادۀ «۱۱۴۰» ق. م صحیح میباشد. “وکیل خوب طلاق در مشهد” بعضی از فقهاء طلاق مزبور را چنانچه مدت مدیدی از نزدیکی با زن گذشته باشد صحیح دانسته‌اند.
زیرا رعایت شرائط صحت طلاق در آن شده است. “وکیل پایه یک دادگستری در مشهد”
*** در جهت انتخاب وکیل خانواده در مشهد برای طلاق و طلاق توافقی میتوانید از وکلای پایه یک دادگستری در مشهد با شماره تلفن ۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴ تماس بگیرید.

طلاق و آزمایش عدم بارداری

طلاق و آزمایش عدم بارداری

طلاق و آزمایش عدم بارداری
بسیاری از زوجینی که قصد طلاق و جدایی دارند می‌دانند که یکی از مدارک لازم برای اجرای صیغه طلاق گواهی عدم بارداری می باشد.

اما پرسش اینجاست این آزمایش تا چه حد اعتبار دارد؟


ماده ۳۱ قانون حمایت خانواده بیان می‌دارد :

ارائه گواهی پزشک ذیصلاح در مورد وجود جنین یا عدم آن برای ثبت طلاق الزامی است مگر آنکه زوجین بر وجود جنین اتفاق نظر داشته باشند،

در مورد طلاق زنان غیر دوشیزه و غیر یائسه سردفتر مکلف است گواهی عدم بارداری از زوجه مطالبه کند

ولی در مورد زنان یائسه و دوشیزگان نیاز به گواهی عدم بارداری وجود ندارد، زیرا اصل بر آن است که آنان باردار نمی شوند.


۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴


لازم به ذکر است صرف اعلام طرفین دعوا یا زن در مورد عدم بارداری کفایت نمی‌کند

و دادگاه می بایست گواهی مزبور را اخذ نماید این امر در تبصره ۷ ماده واحده قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق بیان گردیده است که گرفتن تست بارداری ضروری و تکلیف است. “گواهی وجود یا عدم وجود جنین توسط پزشک ذیصلاح و آزمایشگاه مربوطه باید تحویل ‌گردد”.

۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴

***نکته مهم در مورد گرفتن آزمایش عدم بارداری در طلاق آن است

که مطمئن باشند جنینی وجود دارد یا خیر که اگر جنینی وجود داشته باشد پایان عده زوجه پایان وضع حمل می باشد و در این مدت زوج مکلف به پرداخت هزینه‌های جنین می باشد.

بدین مفهوم حتی اگر زنی باردار نیز باشد صیغه طلاق جاری خواهد شد و بارداری مانع عدم طلاق نخواهد بود.


۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴


در هنگام طلاق اگر زوجه باکره باشد

بعد از ثبت در دفتر خانه دیگر حق رجوع به مهریه بذل شده را ندارد

مضافاً اینکه پس از طلاق زوجین می توانند به ثبت احوال مراجعه نمایند

و شناسنامه جدید دریافت کنند بدون آنکه ازدواج و طلاق قبلی در آن ثبت گردیده باشد.

Call Now Buttonتماس با 09153104004