نحوه طلاق به دلیل ناتوانی جنسی مرد

طلاق به دلیل ناتوانی جنسی مرد

طلاق به دلیل ناتوانی جنسی مرد

ناتوانی جنسی مرد = طلاق

وکیل طلاق فوری در مشهد

طلاق به دلیل ناتوانی جنسی مرد امکان‌پذیر است یا خیر؟
در جامعه ما اغلب زن ها که با مشکل عنن یا ناتوانی جنسی مردشان مواجه هستند و مطرح می‌کنند. چون در ایران حق طلاق با مرد است؛ و زوجه تنها با ارائه دلیل قابل قبول می‌تواند از همسرش جدا شود.
 اگر مرد مشکلاتی مانند بیماری‌های جسمانی یا روانی داشته باشد، نتواند مهریه همسرش را بپردازد یا اینکه زوجه به دلیل ناتوانی جنسی همسرش قادر به فرزند آوری نباشد، دادگاه این اجازه را به زن می‌دهد که با اثبات مشکل یک طرفه از شوهرش جدا شود.
در این مقاله شرایط طلاق از طرف زن به دلیل عدم توانایی جنسی زوج و مراحل و مدارک لازم برای این موضوع ارائه شده است. اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر درباره این مطلب دارید، از طریق شماره ۰۹۱۵۶۰۲۴۰۰۴ با وکلای موسسه حقوقی مشهدوکیل در ارتباط باشید.

آیا به دلیل ناتوانی جنسی مرد می‌ توان طلاق گرفت؟

زن می‌تواند به خاطر در عسروحرج بودن زندگی از همسرش جدا شود. یکی از مشکلاتی که موجب عسر و حرج و سختی زندگی برای زن می‌شود ناتوانی جنسی مردش است. به طور کلی در صورتی که مرد عنن (ناتوان جنسی)باشد و به خاطر عدم توانایی نعوظ نتواند با همسرش رابطه جنسی برقرار کند، مرد دچار زود انزالی باشد، آلت تناسلی مرد مقطوع باشد یا اینکه مرد دچار سردمزاجی باشد، زن می‌تواند مدارک و شواهد نشان دهنده این موضوع را به دادگاه ارائه کند. سپس دادگاه مدارک را بررسی می‌کند و در صورت تأیید آن‌ها، امکان طلاق از طرف زن وجود خواهد داشت.
اگر مرد مشکلاتی مانند عنن، خصاء یا مقطوع بودن آلت تناسلی داشته باشد و زن بعد از عقد متوجه این موضوع شود، امکان فسخ نکاح نیز برای زوجه وجود خواهد داشت؛ اما در صورتی که زن با وجود علم به این شرایط با همسرش رابطه جنسی داشته باشد یا از او تمکین کند، تنها در صورت اثبات عسر و حرج زوجه می‌تواند از همسرش جدا شود.

شرایط طلاق به دلیل ناتوانی جنسی مرد

برای اینکه زن بتواند از همسرش به خاطر ناتوانی جنسی و عسر و حرج طلاق بگیرد، شرایط خاصی دارد. در قدم اول لازم است که مرد برای اثبات ناتوانی جنسی به پزشک قانونی مراجعه کند. در واقع یکی از راه‌های اثبات عنن مشاهده شرایط جسمانی مرد توسط پزشک قانونی و تأیید عنن، مقطوع بودن آلت تناسلی و… است.
پس از تأیید پزشک قانونی، زن می‌تواند برای طلاق به دلیل ناتوانی جنسی مرد اقدام کند. در این شرایط لازم است که زن درخواست طلاق را به دلیل عسر و حرج تنظیم کرده  و هزینه‌های طلاق را به طور کامل بپردازد. اگر زوج و زوجه در این مواقع برای طلاق با هم سازش کرده باشد و طلاق توافقی مطرح باشد، زن و مرد می‌توانند با هم هزینه دادگاه و… را بپردازند.

نحوه طلاق به دلیل ناتوانی جنسی مرد

مراحلی که برای طلاق از طرف مرد یا طلاق توافقی در نظر گرفته می‌شود با مراحل طلاق یک طرفه زن به خاطر ناتوانی جنسی مرد متفاوت است. افرادی که قصد دارند به خاطر این موضوع از همسرشان جدا شوند باید مراحل زیر را در نظر داشته باشند.
 • تنظیم دادخواست طلاق به دلیل ناتوانی جنسی مرد
 • مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی جهت تشکیل حساب کاربری در سامانه ثنا
 • تهیه مدارک لازم جهت اثبات ناتوانی جنسی مرد
 • مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ارائه دادخواست و مدارک جهت ارجاع به دادگاه
 • شرکت در جلسات رسیدگی به دادخواست طلاق
 • بررسی مدارک و شواهد و صدور حکم نهایی طلاق توسط دادگاه
 • مراجعه به دفاتر ثبت ازدواج و طلاق جهت جاری شدن صیغه طلاق

مدارک لازم برای طلاق به دلیل ناتوانی جنسی مرد

جهت اثبات ناتوانی جنسی مرد و عسر و حرج باید مدارک لازم را به دادگاه ارائه کنید. در غیر این صورت دادگاه صرفاً با بیان مشقت‌بار بودن زندگی برای زن اجازه طلاق یک طرفه را به زوجه نمی‌دهد. برای طلاق غیابی از طرف زن یا طلاق یک طرفه زن به خاطر ناتوانی جنسی مرد باید مدارک زیرا را آماده کنید.
 • دادخواست طلاق به دلیل ناتوانی جنسی مرد
 • نام کاربری و رمز عبور سامانه ثنا
 • مدارک هویتی زوجه از جمله شناسنامه و کارت ملی
 • عقدنامه یا کپی برابر اصل آن
 • نامه تأیید عنن بودن یا ناتوانی جنسی مرد صادر شده توسط پزشکی قانونی
 • دو نفر شاهد عاقل و بالغ مرد

هزینه طلاق به دلیل ناتوانی جنسی مرد

هزینه وکیل برای طلاق از طرف زن و کلیه هزینه‌های تنظیم دادخواست طلاق و… در طلاق از سمت زوجه با زن است. با توجه به اینکه در عسر و حرج این زن است که پرونده طلاق را مطرح می‌کند، باید مبلغی که برای ثبت درخواست طلاق در دفتر خدمات الکترونیکی قضای لازم است، هزینه رسیدگی به پرونده توسط وکیل طلاق فوری در مشهد و هزینه جاری شدن صیغه طلاق را بپردازد.
در تمام این مراحل زن می‌تواند برای دریافت مهریه نیز اقدام کند. جهت دریافت مهریه و طلاق یک طرفه زن می‌توانید با وکلای حقوقی متخصص در این زمینه با ما ۰۹۱۵۶۰۲۴۰۰۴در ارتباط باشید؛ و با راهنمایی آن‌ها مراحل طلاق یک طرفه را در کمترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه پیش ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با 09156024004