متن دادخواست طلاق توافقی با موضوعات مختلف

متن دادخواست طلاق توافقی با موضوعات مختلف

متن دادخواست طلاق توافقی با موضوعات مختلف

متن دادخواست طلاق توافقی با عنوان کردن موضوع حضانت و مهریه

ریاست محترم دادگاه‌های خانواده

با سلام و احترام،

احتراماً به استحضار عالی می‌رساند که ما، اینجانبان بر طبق سند نکاحیه با شماره …. دفتر خانه ………… در عقد نکاح دائم یکدیگر هستیم. با وجود اینکه این ازدواج متشکل به نحوی مستدام بوده است، به دلیل وجود اختلافات و ناسازگاری‌های جاری، از محکمه خواهان اخذ طلاق توافقی می‌باشیم.

ضمن ارائه این درخواست، از احترام به قوانین و مقررات مربوط به امور خانواده، تقاضای طلاق توافقی با موضوع حضانت و مهریه را به دانشگاه عالی حقوق و عدالت می‌نماییم.

متن توافق به شرح زیر می‌باشد:

 1. مهریه:
  • مبلغ ……….. سکه بهار آزادی به عنوان مهریه معین گردیده و به منظور انجام طلاق توافقی، زوجه این مبلغ را به زوج بذل می‌نماید.
 2. پرداخت ماهانه مهریه:
  • مابقی مهریه به مبلغ ……….. سکه به صورت ماهانه واریز خواهد شد.
 3. حضانت:
  • فرزند مشترک …………. ساله در حضانت مادر (زوجه) قرار دارد.
 4. نفقه:
  • نفقه فرزند ماهانه به مبلغ ……….. سکه به عهده زوج می‌باشد.
 5. جهیزیه:
  • جهیزیه زوجه تا قبل از اجرای صیغه طلاق به او مسترد خواهد شد.
 6. عدم ادعا:
  • زوجین هر یک ادعایی نسبت به یکدیگر ندارند و این درخواست به منظور اخذ گواهی عدم امکان سازش (طلاق توافقی) ارائه شده است.

با این اوصاف، اینجانبان تضمین می‌نماییم که این توافق به صورت دقیق و با اختیار کامل طرفین به امضاء رسیده و هر یک از موارد مذکور توسط طرفین به دقت رعایت خواهد شد.

ضمناً اینجانبان این درخواست را با امضاء به علنی و با رضایت کامل از سوی هر دو طرف، به دانشگاه عالی حقوق و عدالت ارائه می‌دهیم.

با احترام،

[نام و امضای زوج ۱]

[نام و امضای زوج ۲]

 

 

نمونه دادخواست طلاق به صورت توافقی به داشتن حق طلاق خانم از سمت آقا

ریاست محترم مجتمع قضایی ………

با سلام و احترام،

احتراماً به استحضار عالی می‌رساند: زوجین بر طبق عقدنامه شماره … مورخ … در عقد نکاح دائم یکدیگر هستند. در تاریخ … به موجب سند رسمی وکالت شماره … دفترخانه … تهران، زوج به زوجه وکالت در طلاق با وکالت در قبول بذل داده است. به منظور اعمال طلاق، زوجه اینجانب … را به عنوان وکیل با واسطه شوهر انتخاب کرده است.

به همین جهت، از محضر محترم دادگاه تقاضا می‌شود که به وکیل زناشویی اینجانب به نام … که به عنوان وکیل مع الواسطه زوج از طرف زوج دادخواست امضاء کرده است، اجازه صدور حکم طلاق توافقی (گواهی عدم سازش) را بدهید.

ضمناً به اطلاع محترم دادگاه می‌رساند که ما بر طبق ماده … از قانون مدنی ایران، تصمیم به انجام طلاق توافقی گرفته‌ایم و تمامی موارد مربوط به طلاق از جمله حقوق حضانت، نفقه، و دیگر امور مالی و معاشرتی به توافق و حسن نیت طرفین برمی‌گردد.

از احترام به قوانین و مقررات، درخواست می‌شود حکم طلاق توافقی (گواهی عدم سازش) در اسرع وقت صادر گردد تا طرفین از وضعیت حقوقی خود آگاه شوند و به زودی از وضعیت زندگی مجدد خود آغاز نمایند.

ضمناً معطر موارد فوق، اینجانب به امضاء این درخواست اقدام می‌نمایم.

با احترام،

[نام و امضای وکیل زناشویی]

[تاریخ]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با 09156024004