وکیل در مشهد

وکیل دادگاه در مشهد

 

 

کیفرخواست

* مفهوم و منظور از کیفرخواست چیست؟ و در چه مواقعی کیفرخواست صادر می‌گردد؟

* کیفرخواست در حقیقت ادعا نامه دادستان علیه متهم است.
کیفرخواست هنگامی صادر میشودکه تحقیقات انجام شده و دلایل جمع آوری گردیده “وکیل پایه یک دادگستری در مشهد” است. کیفر خواست بعد از صدور قرار مجرمیت (قرار جلب به دادرسی) و توسط دادستان یا جانشین او صادر “وکیل پایه یک مشهد” میشود.
با صدور کیفرخواست کار رسیدگی در دادسرا تمام میشود “وکیل دادسرا در مشهد” و از آن به بعد رسیدگی در دادگاه آغاز می‌گردد.

هرچند کیفرخواست حکایت از احراز جرم برای دادسرا دارد ولی در عین حال دلیل مجرمیت متهم نیست” وکیل کیفری در مشهد” متهم وقتی مجرم شناخته میشود که دادگاه “وکیل پایه یک دادگاه مشهد “او را محکوم کند.

تعریف دیگر کیفر خواست

* بعضي از حقوقدانان ‘کیفر خواست’ چنين تعريف مي‌كنند: تقاضاي دادسرا از محكمۀ جزا براي تعيين مجازات و يا اقدامات تأميني و تربيتي دربارۀ متهم، كيفرخواست ناميده” وکیل پایه یک دادگستری در مشهد” مي‌شود.

* پس از پايان تحقيقات، بازپرس آخرين دفاع متهم را استماع کرده و با اعلام ختم تحقيقات و اظهار عقيده خود پرونده را نزد دادستان ارسال “وکیل خوب در مشهد” مي‌کند.

*عقيده بازپرس در هر حال يكي از موارد زير است:
– عمل متهم متضمن جرمي نبوده و يا اصولاً جرمي واقع نشده “وکیل مشهد” است.
– عمل متهم جرم بوده و قرار مجرميت صادر “وکیل کیفری در مشهد” مي نمايد. دادستان ظرف ۵ روز پرونده را ملاحظه و نظر خود را اعلام مي نمايد.

*در صورت نخست قرار منع يا موقوفي تعقيب متهم صادر “وکیل حقوقی در مشهد” و در صورت موافقت با مورد دوم كيفرخواست صادر و پرونده به دادگاه صالحه ارسال “بهترین وکیل در مشهد ” مي شود.

* در كيفرخواست طبق بند م ماده ۲ قانون اصلاح قانون تشكيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب نكات زير “وکیل دادگاه انقلاب در مشهد” بايد تصريح شود:

چه نکاتی باید در کیفرخواست تصریح شود؟

– نام و نام خانوادگي، نام پدر، سن، شغل، محل اقامت متهم، ميزان سواد، وضعيت تاهل “وکیل پایه یک دادگستری در مشهد

– نوع قرار تامين با قيد اين كه متهم بازداشت است يا آزاد “وکیل پایه یک دادگستری مشهد

– نوع اتهام” وکیل پایه یک مشهد

– دلايل اتهام “وکیل مدافع در مشهد”

– مواد قانوني مورد استناد “وکیل مشهد

– سابقه محكوميت كيفري در صورتي كه متهم داراي سابقه محكوميت كيفري باشد. “لیست وکلای پایه یک دادگستری در مشهد

– تاريخ و محل وقوع جرم” وکیل خوب در مشهد”

* صدور كيفرخواست به دو مرجع:
ممكن است متهم داراي دو اتهام باشد كه دادرسي نسبت به يكي از آن‌ها در صلاحيت دادگاه انقلاب “وکیل دادگاه انقلاب در مشهد” و نسبت به ديگري در صلاحيت دادگاه عمومي يا كيفري” وکیل دادگستری در مشهد” باشد. در اين گونه موارد با توجه به سكوت قانون جديد دادسرا، بايستي بر اساس ماده ۵۵ قانون آئين دادرسي كيفري عمل شود؛ يعني دادسرا دو كيفرخواست جداگانه خطاب به مرجع صالح صادر و براي يكي اصل پرونده و براي ديگري رونوشت آن را ارسال “وکیل پایه یک دادگستری در مشهد” كند.

* اثر کیفر خواست
طبق بند ج ماده ۱۴قانون تشکیل دادگاههای عمومی وانقلاب دادگاههای جزایی وانقلاب فقط به جرائم مندرج در کیفر خواست رسیدگی می کنند “وکیل پایه یک دادگستری در مشهد” مگر در مورد جرائمی که مستقیما در دادگاه وبدون کیفر خواست مطرح شده باشد مثل جرائم مذکور در تبصره ۳ ماده ۳قانون فوق که عبارتند از پرونده هایی که موضوع آنها جرایم مشمول: حد زنا “وکیل جرم زنا در مشهد” یا لواط” وکیل جرم لواط در مشهد “است همچنین جرایمی که مجازات قانونی آنها فقط تا سه ماه حبس و یا جزای نقدی تا یک میلیون ریال می باشد و جرایم اطفال مستقیما در دادگاههای مربوط مطرح “وکیل خانواده در مشهد” می شود.

اعتراض

* در صورت صدور قرارهاي منع يا موقوفي تعقيب شاكي مي تواند ظرف ۱۰ روز از تاريخ ابلاغ به آن اعتراض کرده و در اين صورت موضوع در دادگاه صالحه در جلسه اداري خارج از نوبت و بدون حضور دادستان مطرح “وکیل خوب در مشهد” مي شود. راي صادره از دادگاه در اين خصوص قطعي خواهد “بهترین وکیل در مشهد” بود.
*** جهت مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری در مشهد و وکیل حقوقی در مشهد و وکیل کیفری در مشهد میتوانید با شماره تلفن ۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴ تماس بگیرید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با 09156024004