حق شفعه در قانون

وکیل کارخانه های تجاری در مشهد

وکیل کارخانه های تجاری در مشهد

 

شرکت‌های تجاری به هفت نوع تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

  1. شرکت سهامی
  2. شرکت با مسئولیت محدود
  3. شرکت تضامنی
  4. شرکت مختلط غیرسهامی
  5. شرکت مختلط سهامی
  6. شرکت نسبی
  7. شرکت تعاونی تولید و مصرف

برای مشاوره حقوقی و استفاده از خدمات تخصصی وکلا در زمینه دعاوی شرکت‌های تجاری، می‌توانید با وکیل دادگستری، وکیل دعاوی تجاری، و وکیل متخصص امور شرکت تماس بگیرید.

شرکت‌های با مسئولیت محدود، تضامنی، نسبی و سهامی از میان شرکت‌های تجاری رایج‌تر هستند. بیشتر افراد بسته به هدف خود، به تشکیل این نوع شرکت‌ها می‌پردازند. اما در هر صورت، شرکت‌های تجاری باید با رعایت مقررات قانون تجارت و مطابق با الزامات اداره ثبت شرکت‌ها، تشکیل و ثبت شوند.

شرکت سهامی ، عام و خاص

شرکت سهامی، شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام به منبع رسمی سهام آنها محدود است. این شرکت، برخلاف سایر شرکت‌های تجاری که حتماً باید برای انجام عملیات بازرگانی تشکیل شوند، در هر صورت، حتی اگر موضوع عملیات آن امور بازرگانی نباشد، به عنوان یک شرکت بازرگانی محسوب می‌شود.

شرکت‌های سهامی به دو دسته سهامی خاص و عام تقسیم می‌شوند.

  1. شرکت‌های سهامی خاص: این شرکت‌ها، همه سرمایه خود را مؤسسین در زمان تأسیس تأمین می‌کنند. حداقل تعداد شرکای این نوع شرکت حداقل یک میلیون ریال و سه نفر است.
  2. شرکت‌های سهامی عام: در این نوع شرکت، قسمتی از سرمایه از طریق فروش سهام به عموم مردم و از طریق پذیره‌نویسی تأمین می‌شود. حداقل تعداد شرکای این نوع شرکت حداقل پنج میلیون ریال و پنج نفر است.

برای تشکیل و ثبت شرکت‌های سهامی عام و خاص، باید از مقررات قانون تجارت (لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت درخصوص شرکت‌های سهامی موارد ۱ الی ۳۰۰) و اداره ثبت شرکت‌ها پیروی کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با 09156024004